Letní školní družina

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂

V týdnu od 15. – 19. srpna jsme si spolu s dětmi přihlášenými do letní školní družiny opět užili po tříleté covidové pauze týden plný výletů. V pondělí jsme vlakem cestovali do Chlumce nad Cidlinou a navštívili místní dětský zábavní park FAJNPARK. Obdivovali jsme zde pohybující se dinosaury v životní velikosti, zadováděli si na vodních člunech s vodními stříkacími děly, jezdili jsme na autíčkách či na konících, zaskákali na trampolínách a nakonec jsme se osvěžili v místním brouzdališti.

V úterý jsme vlakem dojeli do obce Ždireč a od vlaku se vydali pěšky ke skvělým Braunovým sochám v nadživotní velikosti v nedalekém lese. Odtud jsme příjemnou procházkou lesem došli až na Kuks, kde jsme si dali oběd a následovala prohlídka Hospitalu Kuks. Zde jsme si mohli prohlédnout skvěle vybavenou lékárnu, obrazy na stěnách chodby, ve zdejším kostele jsme mohly vyslechnout koncert středověké hudby, ale asi nejvíc se nám líbily sochy  ctností a neřestí od mistra sochaře Matyáše Brauna. Počasí nám přálo a zpáteční cesta vlakem hezky uběhla.