Školní družina v nitru pyramidy

Halloween se dá slavit různě a školní družina se letos vydala na celé odpoledne přímo do tajemné pyramidy. Úkolem v Džoserově pyramidě bylo projít labyrintem a nespadnout do propasti plné hadů. K tomu bylo potřeba odvahy, síly, ale také důvtipu. Dalším úkolem bylo osvobodit zvířata. Ale mělo to háček – museli jsme luštit pravé egyptské hieroglyfy. V balzamovací dílně jsme pak pomáhali bohu Anúbisovi zamotat múmii a najít klíčky od pokladnice. Za odměnu jsme získali talisman s broukem scarabeem. Také jsme na sebe vzali podobu egyptského boha nebo faraona tak, že jsme si vyrobili jejich masku. Odpoledne se moc podařilo a nejenže jsme se výborně bavili, ale také jsme se naučili spoustu nových věcí.