Divadlo Drak: Knoflíková válka

Ve čtvrtek 10. října žáci z celého druhého stupně navštívili divadelní hru Knoflíková válka. Příběh o klukovské válce mezi dvěma vesnickými partami, která se však odehrává na pozadí války skutečné. Jak dětská hra zrcadlí svět dospělých a co o něm vypovídá? A co neustále živí vzájemnou nenávist, na jejíž kořeny už si nikdo ze zúčastněných dávno nemůže pamatovat? Pergaudův román „dvanáctého roku života“, jak své dílo autor sám tituluje, vykresluje obraz malého klukovského světa, v němž dennodenně zuří bitvy na život a na smrt. Světa, ve kterém má knoflík hodnotu života, a proto je také tou největší kořistí. Všichni se opravdu bavili, představení mělo vtipné scénky a výborně vypracované kulisy. Po skončení jsme navštívili Univerzitu Hradce Králové, kde se konal knižní veletrh. Několik fakult zde nabízelo krásné knižní tituly z řad historie, ale i vědeckých knih, pohádek a knih naučných. Celé dopoledne bylo velmi hezké, a naši žáci získali spousty nových informací.

Bc. Eva Landsingerová